Stomatologia

Jest jeden powód, który nawet najdzielniejszych odstrasza od wizyty u dentysty. Mowa o utrwalonym w naszym społeczeństwie stereotypie bólu związanego z leczeniem stomatologicznym. Być może kiedyś tak było, bo przekonanie takie nie mogło się wziąć znikąd. Można być pewnym, że w dzisiejszych czasach obawy te są w większości przypadków nieuzasadnione. Pierwszą rzeczą, którą zrobicie po przeczytaniu tego artykułu powinno być znalezienie dentysty i umówienie się na wizytę. Z pomocą przyjdzie internet. Wystarczy wyszukać: dentysta Zielona Góra, dentysta Łódź, dentysta Warszawa, stomatolog Zielona Góra (http://dentysta-stomatolog.com/zielona-gora,1.html). Dlaczego ból u dentysty to tylko stereotyp?

Po pierwsze, większości lekarzy zależy przede wszystkim na zdrowiu swoich pacjentów. Nie jest to możliwe bez profilaktyki, a z kolei ona nie będzie możliwa, jeżeli pacjent będzie źle wspominał ostatnie badanie. Dlatego to w interesie samych dentystów jest zapewnić swoim klientom komfort i sprawić, aby nie czuli oni bólu. Po drugie, żaden lekarz nie zacznie z zaskoczenia wiercić w zębie. Zanim przejdzie do jakichkolwiek działań obejrzy jamę ustną, albo zrobi zdjęcie rentgenowskie. Obie czynności są przecież bezbolesne. Trzeci argument to dynamiczny rozwój technologiczny. Dzięki niemu w obecnej stomatologii nie stosuje się praktyk powszechnych jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Przykładowo zamiast rozcinać dziąsła używa się ultradźwięków. Nie tylko jest to całkowicie bezbolesne, ale jak się okazuje przynosi o wiele większe efekty. Nowe metody leczenia to także skrócenie czasu zabiegów i rekonwalescencji. Proces gojenia się ran, który kiedyś trwał około miesiąca i często oznaczał miesiąc bólu, bo miejsca rozcięć lub zranień były bardziej wrażliwe, obecnie został skrócony do zaledwie kilku dni. Było to możliwe dzięki zastosowaniu promieni lasera. Również leczenie ortodontyczne nie jest już synonimem cierpienia. Stosowane dzisiaj aparaty są o wiele mniejsze niż te sprzed kilku lat. Bazują one na naturalnych siłach organizmu oraz nie wymagają tak dużej ilości elementów. Summa summarum są one nie tylko bardziej efektywniejsze, ale też prawie całkiem bezbolesne. W dzisiejszych czasach nie ma już powodów do strachu przed wizytą u dentysty. Więcej bólu sprawimy sobie zaniedbując wizyty kontrolne i tym samym pozwalając na różne choroby.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>