Ukryj swoje niedoskonałości

Nie każda kobieta ma czas i pieniądze na to, aby systematycznie odwiedzać salon kosmetyczny. Szczególnie problem mają te panie, które mieszkają na wsi lub w małych miasteczkach. Warto zatem wiedzieć, że wiele możemy zdziałać same, w domu. Istotne jest szczególnie to, aby ukryć niedoskonałości naszej cery. Jak to zrobić?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że sam podkład nie wystarczy. Zwłaszcza jeśli jest źle dobrany. Konieczne będzie więc odpowiednie zestawienie kremu, podkładu, pudru, korektora, rozświetlacza itp. Poza tym należy pamiętać w szczególności o ochronie skóry z niedoskonałościami, a więc o systematycznym stosowaniu kremów z wysokim filtrem, minimum 30 i to nie tylko latem. Nie można także przesadzić z warstwą kosmetyków. Jeśli nałożymy podwójną warstwę podkładu, to może przebarwienia nie będą widoczne, ale efekt wcale nie rzuci wszystkich na kolana. Będziemy wyglądać sztucznie, a po pewnym czasie możemy mieć na twarzy papkę. Pamiętać za to trzeba o tym, aby odwracać uwagę od niedoskonałości, czyli postawić na podkreślenie rzęs, ust itp. Uwaga innych skupi się wtedy np. na naszych oczach, a nie policzkach z bliznami po trądziku. Osoby, które cierpią na bielactwo powinny skorzystać z samoopalacza. Należy zastosować go na jasne plamy, ale oczywiście konieczne jest dopasowanie go do koloru pozostałej części naszej skóry. W tym przypadku można także użyć samego podkładu, ale musi on być silnie kryjący i mieć odcień o 5-7 ciemniejszy niż jasna skóra. Najlepiej sprawdza się podkład w sztyfcie. Co zrobić, aby makijaż przetrwał długo? Nikt przecież nie chce, aby po dwóch godzinach podkład zaczął spływać z twarzy i robić jeszcze gorsze plamy. Konieczne jest zatem użycie sypkiego pudru, np. transparentnego. Dzięki niemu skóra będzie matowa, a światło nie uwidoczni naszych mankamentów. Warto także przekonać się do fixerów, które nie dopuszczają do rozmazywania i ścierania się makijażu. Zazwyczaj występują one w sprayu lub w postaci pudru. Osoby, które mają blizny, muszą pamiętać o tym, że zupełnie inaczej traktuje się blizny wypukłe, a inaczej wklęsłe. Blizny wypukłe należy przyciemnić, a wklęsłe rozjaśnić. Koniecznie będzie zastosowanie korektora.

Jak widać, wiele można zrobić samemu. Oczywiście warto od czasu do czasu wybrać się do kosmetyczki. W mieście Rzeszów znajdziemy wiele nowoczesnych salonów kosmetycznych, które oferują swoim klientkom różnorodne usługi. Personel zatrudniany w salonach piękności w Rzeszowie jest świetnie przygotowany do swojej pracy, więc warto mu zaufać. Szukając odpowiedniego salonu w internecie, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „kosmetyczka Rzeszów”, a otrzymamy wiele wyników, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce.

Jedno przemyślenie nt. „Ukryj swoje niedoskonałości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>