Usuwanie przebarwień z powierzchni zębów

Z przebarwieniami na zębach z roku na rok zmaga się coraz większa liczba osób, ponieważ ciągłe życie w biegu i brak czasu odbijają się bardzo niekorzystnie na higienie jamy ustnej. Przebarwienia na zębach mogą być wywołane przez czynniki zarówno zewnętrzne, jak i ogólnoustrojowe. Niestety nie zawsze za pomocą dobrej pasty i szczoteczki do zębów można pozbyć się przebarwień, dlatego też warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób się ich pozbyć.

Stomatolodzy przyczyny przebarwień na zębach dzielą na dwie grupy, a mianowicie na przebarwienia powierzchniowe oraz przebarwienia wewnętrzne. Jeśli chodzi o przebarwienia znajdujące się na powierzchni zębów, to są one zazwyczaj spowodowane piciem herbaty, kawy oraz czerwonego wina, paleniem papierosów, a także spożywaniem produktów spożywczych zawierających w swoim składzie bardzo duże ilości barwników (buraki, wiśnie, porzeczki). Przebarwienia wewnętrzne natomiast powstają nieco głębiej i zazwyczaj są spowodowane starzeniem się urazu danego zęba (w wyniku urazu może dojść do obumarcia nerwu, w związku z czym ząb zaczyna zmieniać kolor na ciemniejszy) lub też przyjmowaniem antybiotyków oraz zbyt dużej ilości fluoru w czasie, gdy zęby zaczynają się powoli kształtować. W jaki zatem sposób można pozbyć się nieestetycznie wyglądających przebarwień? Jeśli chodzi o przebarwienie powierzchniowe, to można je usunąć poprzez bardzo dokładne wyczyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym, w którym zazwyczaj wykonuje się skaling lub piaskowanie [https://pl.wikipedia.org/wiki/Piaskowanie]. Jeśli przebarwienia nie są zbyt duże, to można również wypróbować wybielającą pastę do zębów lub specjalny żel, który można kupić w aptece. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku wewnętrznych przebarwień, gdyż w tym przypadku dentysta w Radomiu z pewnością zaproponuje wybielanie zębów albo zastosowanie kompozytu lub korony. Z tego właśnie względu warto wybrać się do dobrego gabinetu stomatologicznego, których w Radomiu jest bardzo dużo [http://dentysta-stomatolog.com/radom,1.html]. Każdy radomski stomatolog pomoże wybrać odpowiednią metodę leczenia, dlatego też warto skorzystać z takiej rady.

Przebarwienia na zębach są w zasadzie nieuniknione, jednak w przypadku tych powierzchniowych można sobie poradzić przy pomocy pasty wybielającej lub też wybierając się na zabieg piaskowania. W przypadku przebarwień w głębszej strukturze zęba konieczne może się okazać wybielanie lub też założenie korony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>